Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής, δια ζώσης, 16/04/2024 ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

(προσθήκη 9ου και 10ου θέματος)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                  Ελασσόνα 12/04/2024
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                      Αρ. Πρωτ: 7029
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                                            Προς: Τα μέλη της Δημοτικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                   Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης, της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 16η του μηνός Απριλίου του έτους 2024 ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30μ.μ.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Έγκριση πρόσληψης με σύμβαση δίμηνης διάρκειας ΠΕ Τοπογράφος Μηχανικός

2. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Εφετείου Λάρισας. (υπόθεση Α. Αλμπάνη.)

3. Επικαιροποίηση αμοιβής δικηγόρου.

4. Ορισμός υπολόγου για ένταλμα προπληρωμής ΔΕΔΔΗΕ.

5. Αποδοχή 1ης κατανομής από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους έτους 2024 για το πρόγραμμα βοήθεια στο σπίτι.

6. Αποδοχή εσόδων από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους (ΚΑΠ) προς κάλυψη δαπανών εκτέλεσης έργων και επενδυτικών δραστηριοτήτων (1η, 2η, και 3η μηνιαία κατανομή του έτους 2024).

7. Αποστολή πρόσκλησης παροχής εξηγήσεων για ασυνήθιστα χαμηλές προσφορές στο διαγωνισμό του έργου «Αντικατάσταση Κιγκλιδωμάτων Γυμνασίου Ελασσόνας»

8. Έγκριση του Πρακτικού Ι (αποσφράγιση και έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής και τεχνικών προσφορών) και την συνέχιση της επόμενης φάσης του διαγωνισμού με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΞΥΠΝΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ» της Πράξης : «Ανοικτό Κέντρο Εμπορίου Δήμου Ελασσόνας»

9. Έγκριση πρόσληψης με σύμβαση δίμηνης διάρκειας ΥΕ Καθαριστών Σχολικών Μονάδων (Διεύθυνση Παιδείας, Πολιτισμού και Κοινωνικής Πρόνοιας)

10. Έγκριση πρόσληψης με σύμβαση δίμηνης διάρκειας ΥΕ Εργατών Καθαριότητας (Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Ποιότητας Ζωής)

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ