Ο ραφτάκος των λέξεων

raftakoselassona

Στο Ζάννειο Πνευματικό Κέντρο στο Λιβάδι Ελασσόνας την Παρασκευή, 29 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 18:00 ο Δήμος Ελασσόνας και η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού, Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης παρουσιάζουν την παιδική παράσταση «Ο ραφτάκος των λέξεων» από τον θίασο του Μικρού Βορρά.

«Ο ραφτάκος των λέξεων» του Αντώνη Παπαθεοδούλου είναι μια Χριστουγεννιάτικη παιδική παράσταση στην οποία ο αγαπημένος μας Ράφτης στήνει το ραφείο του και περιμένει μικρούς και μεγάλους για να φτιάξει τα πιο όμορφα και μοναδικά ρούχα με ... λέξεις.

«Απ΄ ό,τι κάλλη έχει άνθρωπος, τα λόγια έχουν τη χάρη να κάμουσιν κάθε καρδιάν παρηγοριά να πάρει ...»

Ένα έργο φρέσκο, τρυφερό, συγκινητικό ... που κατορθώνει με τον πιο ευαίσθητο τρόπο να μιλήσει στη ψυχή των παιδιών για δύσκολες και αφηρημένες έννοιες. Για την φωτεινή δύναμη της γλώσσας, τη ζεστασιά της αγάπης και της επικοινωνίας, αλλά και για την βαθιά εσωτερική ικανοποίηση που αντλεί εκείνος που κάνει τη δουλειά του με μεράκι και αγάπη. Μία παράσταση εμπειρία με μουσικά όργανα, μαγική αφήγηση, διάδραση και παιχνίδι.

Διάρκεια: 70 λεπτά

Είσοδος Ελεύθερη

Κατά την αντιπυρική περίοδο 2024 και προς αποφυγή πυρκαγιών σε δασικές και αγροτικές εκτάσεις, παρακαλούνται οι μελισσοκόμοι που δραστηριοποιούνται στο δήμο Ελασσ [ ... ]