16 Πανευρωπαϊκος Διαγωνισμός Μουσικής Νέων

16ος ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ-EUROVISION YOUNG MUSICIANS 2012

Η ΕΡΤ Α.Ε. προκηρύσσει Πανελλήνιο Διαγωνισμό για την ανάδειξη του εκπροσώπου της χώρας στον 16ο Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό Eurovision Young Musicians 2012.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Μαρτίου 2012 στο Ωδείο Αθηνών, ενώπιον Κριτικής Επιτροπής που θα απαρτίζεται από καταξιωμένους Έλληνες μουσικούς.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν νέοι μουσικοί ηλικίας έως 19 ετών (γεννηθέντες μετά την 01/01/1993), που παίζουν ένα μουσικό όργανο με ρεπερτόριο κλασικής μουσικής. Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι Έλληνες υπήκοοι, ή αλλοδαποί, μόνιμοι κάτοικοι της Ελλάδας για τα δύο τελευταία χρόνια.

Οι όροι διεξαγωγής του διαγωνισμού, καθώς και τα έντυπα αίτησης συμμετοχής και υπεύθυνης δήλωσης, είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα της ΕΡΤ www.ert.gr/Eurovision-Young-Musicians. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν περαιτέρω πληροφορίες στα τηλέφωνα 210 7761076 και 210 7761164, καθώς και μέσω email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Ο φάκελος υποψηφιότητας αποστέλλεται ταχυδρομικώς ή παραδίδεται στην αρμόδια υπηρεσία (Δευτέρα – Παρασκευή και ώρα 09:30 – 14:30), στην παρακάτω διεύθυνση:

ΕΡΤ ΑΕ – ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΥΜΠΑΡΑΓΩΓΩΝ,

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ EUROVISION ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ 2012

Μεσογείων 136 & Κατεχάκη, 11527 Αθήνα

κτίριο 3, 2ος όροφος, γραφείο 207

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής υποψηφιότητας είναι η Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2012. Μετά το πέρας αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμία αίτηση.

Κατά την αντιπυρική περίοδο 2024 και προς αποφυγή πυρκαγιών σε δασικές και αγροτικές εκτάσεις, παρακαλούνται οι μελισσοκόμοι που δραστηριοποιούνται στο δήμο Ελασσ [ ... ]